Автор:З. С. ВАРНАЛІЙ, К. В. КОВАЛЕНКО, С. В. ОНИЩЕНКО, І. В. САВИЧ
Обкладинка:М'яка
Сторінок:395
У монографії досліджено теоретичні засади та практичні аспекти державного бюджетування. Розкрито сутність, тенденції та детер¬мінанти державного бюджетування, а також місце бюджетної безпеки в системі державного бюджетування в Україні. Повно та всебічно проаналізовано основні детермінанти державного бюджетування
в Україні, а саме: детінізацію економіки та бюджетних відносин, зовнішній державний фінансовий конроль і його роль у підвищенні ефективності державного бюджетування.
Розраховано на науковців, викладачів, студентів, державних службовців та широке коло читачів, які цікавляться актуальними проблемами державного бюджетування в Україні.
Аналіз можливих шляхів екологічного безпечного розвитку, складнощів пошуку моделі усталеного розвитку цивілізації, фундаментальних загально планетарних політико-правових, соціокультурних та економіко-технологічних стратегічних завдань людства по врятуванню навколишнього природного середовища.
Навчальний посібник в систематизованому вигляді викладає теоретичні та практичні основи економіки освіти. Розглядаються теоретичні питання, система організації та управління освітою, фінансовий механізм освіти, механізм організаційно-економічної діяльності навчального закладу.
У навчальному посібнику розглядаються основні тенденції та суперечності економічного розвитку сучасного світу, моделі, концепції і динаміка економічного розвитку, чинники його глобалізації, а також міжнародні програми сприяння економічному розвитку.
Чому так важко йдуть реформи? Чому не змен¬шується відчутний розрив між нашими можливостями і нашою дійсністю? Хіба не втрачають гостроти моральні проблеми, висунуті Майданом, не відчувається дефіцит мудрості в рішучих кроках молодих реформаторів? Все це можна віднести до «труднощів зростання», що знімаються риторичним питанням: а що ж ви хотіли в такій складній справі? Здається, настав період перенести акценти розмов про реформування на ґрунтовніше опрацювання проблем з урахуванням даних управлінської науки, не зменшуючи практичних зусиль, не звужуючи фронт позитивних пере¬творень в ім’я торжества української національної ідеї.
Декоммунизация , идущая на постсоветском пространстве завершится лишь тогда, когда будет создана новая социально-экономическая теория, адекватная современной эпохе становления информационной цивилизации. Принципы информационно-физической экономии ложатся в основу такой теории и могут заинтересовать широкие круги философов, экономистов, социологов, управленцев. Эта книга- переработанный и расширенный вариант ранее вышедшего труда автора "Физическая экономия как альтернатива политэкономии ."